כי גם הבית הוא חלק מהסביבה

יש מי שעבורו הביטוי בניה ירוקה נשמע כמו בניה של מבנים בצבע ירוק, אך למעשה בניה ירוקה היא גישה שמנסה לשלב בין דרכי בניה ובין התחשבות בסביבה, מתוך מטרה למנוע זיהום אוויר, למזער שימוש במשאבים טבעיים ולייצר מבנים בהרמוניה עם הסביבה.

בניה ירוקה מהי?

בניה ירוקה היא שיטת בניה שכוללת לכל אורך הדרך, ניסיון להיות חסכונית וידידותית לסביבה, החל משלב התכנון, דרך הבניה בפועל ועד לתפעול של הבתים עצמם. המטרות של בניה ירוקה הן לבודד היטב את קירות הבית, את החלונות ואת הגג, לנצל את הבידוד לצורך שליטה בטמפרטורה של חימום או קירור וכך לגרום לחיסכון באנרגיה, ולתכנן באופן יעיל וחכם את השטח בבית, כך שיתאפשר ניצול מלא של השימוש בו. כמו כן, בניה ירוקה עושה שימוש של משאבים טבעיים כגון אור השמש הטבעי, הרוח, המים והאדמה בצורה מקסימלית על מנת לחסוך במשאבים, וכן משתמשת בניה ירוקה בחומרי בניה שתהליך הייצור שלהם דורש פחות אנרגיה, ותוך פגיעה מינימלית בסביבה ושילוב של המבנה בנוף המקומי.

תהליך של בניה ירוקה מחייב לא רק היכרות עם התחום ורצון להיטיב עם הסביבה מבלי לפגוע בסטנדרטים הגבוהים של המגורים, אלא גם יכולת תכנון חכם ושקלול של נתונים רבים כגון עלויות החומרים וסוגם, ימי העבודה הדרושים לשם בניה ירוקה וכן גם תהליך העבודה בפועל, תוך מזעור השימוש בכלים כבדים מזהמים כמו טרקטורים ומנופים, ותוך יצירת מינימום של פסולת, אבק, לכלוך ורעש המזיקים לסביבה.

קונסולה ניהול, פיקוח ובניה קלה מתגאים לבצע שלל עבודות בניה ירוקה איכותיות ומקצועיות, תוך התחשבות בסביבה ובצרכיה והקטנת הפגיעה בה, ניצול מקסימלי של משאבים טבעיים וחסכון כלכלי לכל אורך הדרך.